Haber

Sinan Akçıl, Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Bestelenen Marşları Eleştirdiğinde Tepkilerin Odak Noktası Oldu!

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü şimdiden tüm Türkiye’de heyecan ve coşkuyla karşılanmaya başladı. Tarkan, Norm Nadir ve Kıraç, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel marşlar besteledi. Bu marşları sevenler olduğu gibi sevmeyenler de vardı. Bunlardan biri de yorumuyla Sinan Akçıl’dı. Ayrıntılar?

Tarkan, birkaç gün önce cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bestelediği “Sen Rahat Uyu” marşını seyirciyle buluşturmuştu.

Şarkı sözlerinin yanı sıra göz kamaştıran video klibi ile de izleyenleri etkilemeyi başardı. Ayrıca Tarkan’ın marştan elde edilecek geliri Darüşşafaka’ya bağışlayacağını öğrenen Tarkan hayranları, hayranları tarafından da takdirle karşılandı.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bestelenen marşlardan bir yenisi Rap dünyasının önemli isimlerinden Norm Ender ve ekibinden geldi.

Geçtiğimiz gün Oğuzhan Koç’un Konular Açık Mikrofon Programı’nın 100. yılına özel tanıtım görseli yayımlandı. Bu tanıtımda Norm Seçkin ve ekibinin 100. yıla özel olarak bestelediği “Shine” marşı, sosyal medyada dinleyenlerin tüylerini diken diken etti.

“Shine” marşını dinleyen sosyal medya kullanıcılarının yorumlarından bazıları şöyle oldu:

?

?

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bestelenen bir marş da Kıraç’tan geldi. Kıraç, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak yazdığı marşını ilk kez Kozan’da gittiği konserde seslendirdi ve sahnede video klip çekti.

Ancak Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak bestelenen bu marşları beğenenler de sevmeyenler de oldu. Bunlardan biri de hepimizin tanıdığı Sinan Akçıl’dı.

Sinan Akçıl, marşları beğenmediğini, duygudan uzak ve çok zorlama olduğunu ifade etti.

Sinan Akçıl’ın bestelenen marşlara yaptığı yorum üzerine sosyal medya kullanıcılarından olumlu yorumlar gecikmedi.?

?

?

?

Sinan Akçıl’ı destekleyenler olduğu gibi eleştirenler de oldu elbette… ?

?

“Yaşasın CUMHURİYET”

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu